03 02 2021

Історія виникнення садових меблів

Історія виникнення садових меблів

Ландшафтний дизайн - мистецтво досить давнє і невід'ємною його частиною є садові меблі. При її виборі звертають увагу не тільки на функціональність, а й на естетичні якості, а історія виникнення садових меблів сягає в глиб віків.

Європа

Неможливо визначити точно, коли саме виникли садові меблі в Європі, але в античності вони вже точно існували, найдавніші зразки знайдені в Помпеях. Розкішні вілли патриціїв прикрашали чудові сади, меблі для яких виготовлялася з найдорожчих матеріалів:

- бронзи;

- кольорового мармуру;

- дорогоцінних металів і каменів для прикраси.

Красиві лави та столи з мармуровими стільницями являли собою справжні шедеври. Це мистецтво занепало в Середні століття і справжнє продовження історія садових меблів отримала в епоху Відродження, досягнувши розквіту в XVIII столітті. В цей час в Європі увійшли в моду красиві пейзажні парки. Площа таких парків була досить великою і це робило прогулянки нудними. Виникнення меблів в таких умовах було необхідно, але лави з дерева або каменю повинні були ще й прикрашати пейзаж.

Кожен екземпляр виготовлявся на замовлення, це був штучний товар, адже будь-який парк належав якомусь аристократу. На початку XIX століття виникли публічні парки та від цього починається історія появи серійних садових меблів. Вона вже не була індивідуальною, але як і раніше залишалася витонченою. Нові матеріали принесло ХХ століття, поряд з деревом і каменем стали використовувати пластик.

Схід

Якщо на Заході основними матеріалами були камінь і дерево, то на Сході з'явилася плетені меблі, історія її виникнення пов'язана з Давнім Єгиптом. У гробниці Тутанхамона були знайдені крісла, сплетені з тропічної ліани.

Але більшою мірою історія плетених меблів пов'язана з Південно-Східною Азією. Тут росте ротанг - ліана, що поєднує ідеальну гнучкість з особливою міцністю, і це зробило її ідеальним матеріалом для плетіння. Історія меблів з ротанга бере початок в Індонезії, звідки це мистецтво запозичили китайці. З ротанга плели різні предмети, але для обстановки садів він особливо підходить: цей матеріал стійкий до коливань температури, а значить, його безбоязно розміщувати просто неба.

Історія появи садових меблів з ротанга в Європі пов'язана із завоюванням Індонезії Нідерландами в XVII столітті. Її перші зразки привезли тоді як здобич в Європу, але в моду вона увійшла тільки в XIX столітті. Наприклад, у вікторіанської Англії меблі з ротанга були популярні в інтер'єрах, але використовувалася вони і як садові. У ХХ столітті був створений синтетичний ротанг, завдяки чому плетені меблі стала набагато доступніше за ціною. Зараз вони переживають новий пік популярності.

Історія садових меблів триває і сьогодні, питаннями її вибору стурбований будь-який власник присадибної ділянки. Різноманітні предмети обстановки пропонує наша компанія. У нас можна замовити столи, крісла, шезлонги та інші меблі для саду.