02 04 2021

Поради по догляду за меблями з ротанга

Поради по догляду за меблями з ротанга

Плетені меблі традиційно вважається найкращим варіантом для облаштування присадибної ділянки. Вона легка, красива, міцна і її незмінно обирає більшість покупців. Звичайно, вона вимагає догляду, про тонкощі які знають не всі.

Догляд за плетеними меблями

Для початку розберемося, як мити меблі з ротанга. Як і будь-який інший матеріал, ротанг брудниться, пил і бруд забивається в між прутами і якщо не очищати її вчасно, то забруднення вже не вийти видалити повністю.

Як мити меблі з ротанга сухим способом? Для цього нам знадобиться жорстка щітка, вона допоможе видалити бруд з кожної тріщинки. Такий спосіб підійде для виробів, які знаходяться в приміщенні, наприклад, в альтанці або на закритій веранді. Якщо ваші меблі з ротанга стоять просто неба, забруднюватися вони будуть набагато сильніше. Тому після сухого чищення варто промити меблі водою з милом. Тепер необхідно протерти ваші крісла, столики та дивани з ротанга сухою ганчіркою.

Як почистити меблі з ротанга і підтримувати її в ідеальному стані:

Слід регулярно видаляти забруднення з меблів, потираючи її вологою губкою.

Пил із зазорів між прутами можна видалити за допомогою пилосмока.

Кращий засіб для вологого чищення меблів з ротанга - вода з милом.

Після миття обов'язково протріть поверхню сухою ганчіркою.

Як правильно чистити меблі з ротанга також залежить від того, натуральні або штучні прути використовувалися для виготовлення. Штучні пластикові прути вимагають самого простого догляду, їм не страшно довгий вплив вологи та ви зможете використовувати будь-які засоби для чищення.

Ремонт плетених меблів

Відремонтувати меблі з ротанга можна самостійно за допомогою найпростіших інструментів. Вам знадобиться:

- гострий ніж;

- викрутка;

- плоскогубці;

- лак;

- лляна олія;

- щітка;

- ножиці;

- шліфувальна шкурка;

- цвяхи та ротангові прути натуральні або штучні.

Заміна прутів може бути необхідна, якщо меблі вигоріли під сонцем, розсихаються під впливом високих температур, або навпаки, розбухає від зайвої вологи, ламається каркас і витягуються прути у зв'язку з довгою експлуатацією, а також вона може покритися грибком та цвіллю з часом.

Розглянемо, як полагодити меблі з ротанга на прикладі крісла. Тонкощі ремонту будуть залежати від того, яка частина зламалася. Це може бути спинка, сидіння або підставка. Якщо ремонту вимагає спинка або сидіння, то ви зможете поміняти тільки прути. Для цього слід видалити старі поламані прути та замінити їх новими. Вплітайте їх відповідно до малюнку (вашого крісла), якщо підібрати ротанг потрібного кольору, різниця не буде помітна, а після того, як крісло буде покрито лаком, сліди ремонту буде неможливо виявити.

Що робити з плетеними меблями взимку

Як зберігати меблі зі штучного ротанга взимку з урахуванням особливостей матеріалу? Штучний ротанг - це, по суті, пластикова стрічка. Вона стійка до перепадів температур, впливу сонячних променів і взагалі дуже зносостійка.

Як зберігати меблі зі штучного ротанга на вулиці? Оскільки матеріал не примхливий, меблі будуть відмінно себе почувати навіть просто неба. Однак сильні морози можуть завдати їй шкоди, тому в особливо холодну погоду використовувати її не варто. Альтернативою вуличного зберігання може стати гараж або будь-яке інше приміщення.

Те, як правильно зберігати меблі з ротанга, буде прямо залежати від того, з якого матеріалу виготовлений каркас. Адже якщо пластиковій стрічці не страшні зовнішні впливи, то металевий каркас може постраждати.

Як зберігати меблі з натурального ротанга, буде залежати від того, з чого виготовлені прути. Але в будь-якому випадку приміщення повинне бути досить сухим, щоб уникнути появи цвілі.